Kolagen – eliksir młodości i długowieczności.

Spread the love
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Udostępnij
Pobierz obrazki
Z doktorem Jerzym Jakimcem o kolagenie rozmawia Ilona Waksmundzki:

 

 

 

Okazuje się, że za wszytko odpowiedzialna jest nasza genetyka, a ściślej kolagen, który zwykle kojarzy się nam tylko z zabiegami upiększającymi. To, jaką genetycznie strukturę kolagenu ustrojowego odziedziczyliśmy po przodkach, ma ogromne znaczenie, nie tylko dla naszego wyglądu ale i dla naszej długowieczności. Jeśli posiadamy mocną budowę tkanki łącznej i gęsty kolagen, to posiadamy predyspozycje genetyczne, by przekroczyć magiczną „setkę”. Nasza podatność na większość schorzeń oraz nasilenie ich objawów będą mniejsze. Jeśli mamy słabą tkankę łączną, powinniśmy na siebie podwójnie uważać, ponieważ silna tkanka łączna stanowi barierę dla rozprzestrzeniania się chorób. Słaby kolagen ustrojowy pozwala na rozwijanie się stanów zapalnych i nowotworowych w organizmie. Posiadacze silnego kolagenu szybciej dochodzą do siebie po przebytych kontuzjach i chorobach.

 

Możemy więc śmiało powiedzieć że kolagen jest białkiem młodości.

 

colvita, kolagen a tabletkach, kolagen Colway, lagenko

O tym, że kolagen jest białkiem młodości możesz się przekonać patrząc w lustro. Zmarszczki: najbardziej oczywista oznaka starzenia, są prostym skutkiem przerzedzania się włókien kolagenowych w tkankach skórnych. Gdybyś chciała się przekonać, jakie jest twoje osobiste białko młodości zajrzyj sobie w oko. A dokładnie w swoją tęczówkę którą swobodnie możesz obserwować, najlepiej w dobrze podświetlonym i powiększającym lustrze. Jeżeli twoja tęczówka ma równą, jednolitą powierzchnię, którą zawdzięcza zwartej, gęstej strukturze kolagenowej, to należysz do małego odsetka szczęśliwców rokujących na długowieczność. Jeśli powierzchnia twojej tęczówki wygląda jak sitko na makaron to może oznaczać to tylko sytuację odwrotną do wspomnianej przed chwilą. Posiadacz takiej tęczówki dysponuje słabym kolagenem w całym organizmie i jest bardziej narażony na infekcje i choroby. Jakość kolagenu ustrojowego jest bowiem bezlitosnym miernikiem jakości biologicznej całego organizmu. To w fibroblastach kolagenowych zawarty jest nie tylko sekret metabolizmu, ale i zegar biologiczny odmierzający nasz ziemski czas.

Czy można ten zegar przestawić na godzinę późniejszą?

 

Na dzień dzisiejszy można, bo coraz więcej ludzi rzuca palenie i stosuje dietę prokolagenową,
a co najważniejsze, rusza się, uprawia sporty i przebywa na świeżym powietrzu, czyli utrzymuje w możliwie najlepszej kondycji białka tkanki łącznej. Jeśli należysz do wyżej wymienionej grupy, masz szansę na dłuższy żywot na tym padole. O tym, ile naprawdę masz lat, przesądza kondycja białek spajających niemal wszystkie komórki twojego ustroju. Jaki twój kolagen, taka twoja prognoza zdrowotna.Dlaczego tak bardzo ważne jest zachowywanie przez całe nasze życie jak najlepszej struktury i wydolności kolagenu ustrojowego?

Kolagen to nie tylko siatka proteinowa zabezpieczająca twarz przed zmarszczkami. Jest to białko „doskonałe”, które łączy, spaja oraz nadaje kształty narządom. Pełni również funkcje podtrzymujące, ochronne, pośredniczy w odżywianiu komórek, a przy tym ma właściwości odnawiania i regenerowania składników ciała. Gdy twój ustrojowy kolagen zachowa swoją młodzieńczą strukturę i potencjał, ty również pozostaniesz młody(…)

 

/Wykorzystano materiały Magazynu Polonia/

 

Gdzie te czasy odległe, kiedy takie rzeczy, takim samym językiem głosiliśmy w Polsce tylko my – Plemię Colway… Co więcej – my ten język po części tworzyliśmy! Dziś poczytać można oczywiste i potrzebne edukacji społecznej informacje o kolagenie i nie tylko – we wszystkich niemal mediach. Pamiętajcie przecież Weterani Colway: byliśmy prekursorami! Gdzie te czasy odległe, kiedy woziliśmy Kolagen Naturalny w lodówkach turystycznych, a rozmowa sprzedażowa, czy rekrutacyjna zaczynać się musiała od wyjaśnienia co to w ogóle jest ten kolagen… Choć brzmi to niewiarygodnie – tak było. Dziś przypiąć się próbuje do naszego sukcesu, niczym dryfująca kupa do burty statku – wielu „konkurentów”.
Są jednak bardzo słabi, tak jak słabe jest każde naśladownictwo i wtórność. A my? Zawsze z przodu, zawsze awangardowi, wracający już myślą biotechnologiczną stamtąd, gdzie inni dopiero się wybierają (jak choćby z Atelokolagenem). I to się już w Colway nie zmieni nigdy!

 

Komentarz: J.Zych
 •  
  1
  Udostępnij
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Dodaj komentarz