Oświadczenie prezesa Colway Jarosława Zycha dotyczące prawnych aspektów dystrybucji Colvity.

Spread the love
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Udostępnij

Oświadczenie prezesa Colway Jarosława Zycha dotyczące prawnych aspektów dystrybucji Colvity

Powtarzają się drodzy przyjaciele coraz bardziej niewybredne ataki na naszą Colvitę. Nie następują one jednak z otwartą przyłbicą. Są to plugawe donosy, które skutkują kontrolami, analizowaniem każdego słowa na opakowaniu, potem przysyłaniem nam poleceń wymiany sformułowań, nawet konstrukcji poszczególnych zdań tak, aby na pewno były one zgodne z unijnym rejestrem dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych, wg którego, jak wiadomo, na suplementach diety nie wolno napisać już obecnie praktycznie … nic. Rzec można niestety, iż kartel farmaceutyczno-chemiczny wygrał w Europie tę batalię o stopniowe wypieranie ze świadomości społecznej korzyści zdrowotnych ze spożywania żywności strukturalnej i suplementów diety.

Kto niedowierza, niech się zapozna z
http://gis.gov.pl/dep/?lang=pl&dep=5&id=23
ze słynną Dyrektywą (WE) 1924/2006 :
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2006:404:0009:0025:PL:PDF
a szczególnie z Rozporządzeniem Komisji UE nr 432/2012 :
http://eurlex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2012:136:0001:0040:PL:PDF

 

Nie jest to beletrystyka, jednakże namawiamy do lektury wszystkich tych, którzy oczekują od nas, by opisy dystrybuowanych przez Colway suplementów były „bogatsze” w ich atrybuty… Zdziwicie się.

Do tematu tego będziemy powracać i prawdopodobnie nawet już niedługo. Edukacja naszej Sieci w tym temacie wydaje się bowiem potrzebą palącą. Tymczasem Col way Sp.J. jako prawny właściciel marki COLVITA – https://zdrowiej.net.pl/wp-content/uploads/2016/09/Zgoszenie_Colvity_do_GIS_1.pdf ORAZ: https://zdrowiej.net.pl/wp-content/uploads/2016/09/prawo-ochronne-nazwa-colvita.pdf podjął przygotowania do alternatywnego zgłoszenia tego produktu w GIS i w jego odpowiednikach w innych krajach unijnych. Uznaliśmy, iż wymagają tego względy bezpieczeństwa dystr ybucji produktu, który jest dla nas wszystkich ważny, powiedzieć można – strategiczny. Gdyby wytwarzająca na nasze zlecenie Colvitę Inventia – np. miała problemy z nasilającymi się atakami konkurencji i innych nieprzyjaciół, które spowodowałyby perturbacje w swobodnym obrocie tym suplementem, wówczas działania takie okazać się mogą mądre ich zapobiegliwością. Stworzą silny odwód taktyczny.

Dodać należy, że rozmaite złe siły, którym solą w oku jest sukces i popyt na Colvitę, nie miałyby pożywki do donosów i ataków, gdyby liczni dystrybutorzy tego artykułu w internecie powściągnęli swoją twórczość „opisową” na witrynach sklepów, na aukcjach i na blogach. Głównym celem tego komunikatu jest zwrócenie się do Was raz jeszcze o niezwłoczną weryfikację tekstów na temat Colvity. Znaczna ich część jest obecnie nieuprawniona, gdyż zawiera ewidentnie zabronione „oświadczenia zdrowotne”. Nie jest żadnym usprawiedliwieniem to, że nierzadko pochodzą one z materiałów, które ongiś emitował Colway. Kiedyś było bowiem wolno, a dzisiaj nie. Dzisiaj jedynie zaniedbaniom właściwych organów możecie zawdzięczać, że nie płacicie za swoje publikowane opisy słonych mandatów. O ile jednak one będą głównie Waszym problemem, o tyle ściągnięcie na ten suplement sankcji organów sanitarnych, z nakazem wycofania go przez producenta z rynku włącznie – może być problemem nas wszystkich.

Colway obroni ten produkt bez względu na to, kto i jak będzie go atakował. Sposobem takim, czy innym. Daję Wam na to moje uroczyste słowo. I stawiam na to cały swój autorytet, jako Waszego lidera. Proszę jednak, byście nie utrudniali nam tej batalii i wreszcie posłuchali apelu o weryfikację wszelkich opisów Colvity j akie są dostępne w licznych odsłonach internetu. Do opieszałych będziemy docierać indywidualnie. Niebawem na naszej domenie nastąpi również kolejna korekta tych opisów. I takie, jakie się ostaną, stanowić będą jedynie słuszny, obowiązujący wzorzec. Proszę o potraktowanie tego zalecenia bardzo poważnie. Dziękuje jednocześnie wielu tym, którzy dostosowali się do niego już dawno. Jesteście profesjonalistami.

J. Zych

 •  
  1
  Udostępnij
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Dodaj komentarz