Spread the love
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Historia Powstania Kolagenu

Kolagen stanowi wg. różnych źródeł 30-45% białek naszego ustroju. Jest proteiną młodości. Decydującą o naszym wieku biologicznym, wyglądzie, odporności na choroby, a nawet o samopoczuciu. Od dobrego stanu tkanki łącznej, zbudowanej głównie z kolagenu zależy praktycznie wszystko, co dotyczy kondycji naszego organizmu.Dopóki procesy syntezy kolagenu przebiegają w nim sprawnie, dopóty jesteśmy zdrowi, młodzi i piękni. Gdy zaczynają słabnąć, to rzesztnieją nam kości, słabnie wzrok, twardnieją ścianki naczyń, a skóra zaczyna się marszczyć. Twarz jest szczególnym odbiciem stanu naszego kolagenu ustrojowego. W jej skórze tworzy on wraz z elastyną siatkę proteinową, która wiąże wodę.

Kolagen jest białkiem szczególnym. Arystokratą pomiędzy proteinami. Nie wchodzi w “mezalianse”, bo kolageny ponad 20 opisanych jego typów nigdy się ze sobą nie łączą. Zaplata jako jedyne białko, aminokwasy, z których się składa – w regularne sekwencje.
Kolagen nie jest nam dany raz na zawsze. Podlega ciągłym procesom wymiany. Syntezy i dysymilacji. Przykładowo w wątrobie pełna wymiana trwa niespełna miesiąc, a w chrząstkach ponad rok. W skórze 110 – 150 dni. Dopóki wymiana przebiega sprawnie – tkanka jest także sprawna i młoda.
Kolagen powstaje w komórkach wytwórczych: fibroblastach i chondrocytach w procesach zwanych kolagenogenezą. Ewoluuje od prostego łańcucha aminokwasów poprzez postać spirali (helisy), następnie potrójnej helisy, do postaci fibrylarnej, a wreszcie włóknistej. Włókna kolagenu tworzą wiązki, a one – tkankę.
Na etapie spiralnym (helisa), kolagen większości kręgowców żyjących na Ziemi niemal nie różni się budową. Ludzki od rybiego odróżnią sie tylko bardzo nieznacznie składem aminokwasowym w jednym zaledwie łańcuchów sekwencji. Do stadium trzeciorzędowego (3-helisa), czyli jeszcze molekularnego – kolagen jest rozpuszczalny w wodzie w tym sensie, że białko hydraując przyłącza cząsteczki H2O. Jednakże nikomu i nigdze wcześniej nie udało się wyizolowanych molekuł kolagenowych utzymać trwale w postaci konformacji trójspiralnej poza organizmem żyjącym. Tym bardziej w postaci żelującego hydratu rozlanego do szklanych pojemników i posiadającego relatywnie wysoką stabliność temperaturową.
Kolagen utrzymuje strukturę 3 helisy poprzez wiązania międzyspiralne, które pękają niezwykle łatwo, np. pod wpływem temperatury. U człowieka, jak wiadomo, przy 42°C. W organizmach zmiennocieplnych (np. ryby) w zależności od temperatury ich naturalnego żerowiska. Dlatego hydrat kolagenu, który pod nazwą handlową Kolagen Naturalny stanowi flagowy Produkt COLWAY – wymaga pieczołowitej ochrony przed temperaturą! Przegrzany, np. w skutek nieopatrznego pozostawienia w samochodzie lub w słońcu, w pobliżu grzejników, w ciepłej łazience itp. – denaturuje się, przechodząc w statyczny kłębek białek, które po kilkudziesięciu godzinach tracą aktywność biologiczną. Ta cecha hydratu kolagenowego zadecydowała o strategii jego dystrybucji bezpośredniej, a nie np. sprzedaży poprzez tradycyjną sieć placówek handlowych. Dopiero rok 2015 niesie nam formułę kolagenu odpornego termicznie.
Kolagen znany jest lekarzom i kosmetologom przede wszystkim w posatci włóknistej, czyli wielkocząstęczkowej, a tym samym nie mogacym wchłaniac się do skóry. Rodzi to teoretyczne nieporozumienia wokół zdolności przenikania Kolagenu Naturalnego. Tymczasem produkty dysymilacji helis rybiego kolagenu molekularnego bez problemu penetrują naskórek, aby jesgo naturalnymi kanałami, droga pozakomórkową, wzdłuż złogów keratynowych docierac do warstwy podstawowej i dalej … Transdermalność produktów rozpadu molekuł kolagenu rybiego nie polega poprostu na ich wbudowywaniu się w nasz kolagen organiczny. W największym uproszczeniu; mechanizm ten opiera się o stymulację fibroblastów do nadprodukcji kolagenu własnego. Niestety te procesy rozpadu były przez całe lata nieprzewidywalne i nie dające się kontrolowac. Utrudniało to np. badania naukowe i standaryzację produktu.
Trójspiralne molekuły kolagenu muszą się rozpaść na skórze na mniejsze agregaty, aby przeniknąć epidermę. Latem 2014 roku pracujące dla Colway laboratorium w Jeleniej Górze zamkneło formułę , w której procesy dysymilacji 3-helis są kontrolowane na etapie wytwórczym . Oznacza to nowe generacje polskich, rybich kolagenów. Również odpornych termicznie i o pH zbliżonym wreszcie do naturalnej kwasowości ludziej skóry.
Hydrat kolagenu poddaje się także lifilizacji. Efektem jest unikalny zbiór wolnych aminokwasów, o największej przyswajalności anabolicznej, jaką wykazał jakikolwiek pozyskany dotąd na świecie izolat białkowy. Sucha masa uzyskana z molekuł kolagenu rybiego stanowi podstawę suplementu diety, nutrikosmetyku i biokorektora COLVITA(marka i nazwa zastrzeżona dla Colway w Urzęcie Patentowym R.P). Jest także pożądnym półproduktem w kosmetologii.
Kolagen to pasjonujący temat. Zagłębienie się w niego dostarcza ogromnej wiedzy o naszym organizmie i mechanizmach jego starzenia się . COLWAY proponuje klienteli wszystkich kontynentów sensacyjną nowość. Najpoźniej od 2015 roku również kolagen nie despiralizujący się pod wpływem temperatury! COLWAY to Unikalne Produkty, które w odróżnieniu od najlepszych nawet kosmetyków świata uderzają w przyczynę starzenia się, zamiast walczyć średnio skutecznie z jego skutkami. COLWAY posiada w ofercie również naukową afirmację tej sensacyji biochemicznej. Jedyne w lekturze medycznej opracowanie książkowe autorstwa badacza białek kolegenowych i praktykującego lekarza S.A Batieczki pt. “Kolagen – nowa strategia zachowania zdrowia i przedłużenia młodości”. Jest to pionierska dysertacja.
Oprócz ogromnej wiedzy o kolagenie i ludzmik organizmie, oprócz wsparcia naukowo – medycznego tego Biznesu, dostarcza ona praktycznych porad zdrowotnych, które wielu już osobom w sensie dosłownym odmieniły życie.Zachęcamy do przeczytania tej ksiązki. Dla osób zainteresowanych zarabianiem z COLWAY pieniędzy jest to pozycja obowiązkowa. Wiedzy bardzo potrzebnej w tym biznesie dystrybucyjnym dostarczą także pozycje:

Zeszyt nr 1, Zeszyt nr 2, Zeszyt nr 4 “Witamina C- olway”.

WIĘCEJ INFORMACJI C.D.>>>>>>>

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •