Słodki problem z Szamponem dr Słonia znalazł swój finał?

Spread the love
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Udostępnienia

Słodki problem z Szamponem dr Słonia znalazł swój finał? Pojawiły się i nie ukrywamy tego ,a wręcz przeciwnie firma Colway dąży do tego aby je wyeliminować i pozbyć się nawet najmniejszej wady w produkcie po to aby był zawsze doskonały , gdyż nasi klienci są wymagający i zasługują na najlepsze produkty Marki Colway

Otrzymaliśmy właśnie od dr Krzysztofa Słonia wyniki badań, które pozwalają na optymistyczny wniosek, iż definitywnie skończą się irytujące wahania konsystencji tego ważnego dla nas produktu.

 

Szampon Zagęszczający Włosy jest produktem, którego zazdrości COLWAY wiele znacznie potężniejszych od nas firm kosmetycznych. Myślę, że jego opatentowana już obecnie receptura, gdybyśmy chcieli ją odsprzedać, miałaby cenę imponującą… Tym, którzy nie znają historii zdobycia dla Was tej prawdziwej sensacji oraz samej, niezwykłej postaci doktora Krzysztofa Słonia, serdecznie polecam obejrzenie tego filmu: LINK. Mijają oto trzy lata, jak „odkryliśmy” niemal zapomnianego przez świat wynalazcę polskiej formuły sześcionitrostilbenu, materiału wybuchowego, który wydatnie przyspieszył podbój kosmosu, ale także organicznych substancji, będących alternatywą dla silikonów, reakcji entalpii chemisorpcyjnej srebra z tlenem, która dała nam potem Eliksir dr Słonia, ojca pierwszej linii włosowej kosmetyków L’Oreal – i wreszcie twórcę opatentowanej dla COLWAY: PATENT metody zapobiegania wypadaniu włosów, dzięki ich systematycznemu myciu Szamponem z diosminą. Ten fantastyczny kosmetyk włosowy nie spełnił oczywiście nadziei tysięcy osób już wyłysiałych, nie ma bowiem środka na zmartwychwstanie obumarłych cebulek włosowych, lecz jest, jak się okazało sposób na „dożywienie” tych, które jeszcze (choć osłabione) dychają, na tyle skuteczny, że nikt spośród klientów COLWAY nie kwestionuje już dziś faktu, iż szczotka pełna wypadających włosów po kilku tygodniach mycia ich naszym Szamponem nie ma ich na sobie już wcale…

 

 

 

fvvd

Dlatego autentycznie cierpieliśmy w ostatnich miesiącach, kiedy wpływało coraz więcej reklamacji – zasadnych dodajmy – naszego kultowego już Szamponu. Skąd się brały? Fantastyczne panaceum na wypadanie włosów – Szampon dr Słonia był w kolejnych partiach coraz to inny, a mówiąc wprost: w niektórych nieprzyzwoicie wodnisty, lejący się, a zdarzyło się raz nawet, że wydzielający niezbyt przyjemną woń.

 

Sytuacja się nie poprawiała i doszło do tego, iż rozważaliśmy wręcz wycofanie tego produktu, mimo że popyt na niego, nawet gdy wyglądał na rozcieńczany – nie obniżył się jakoś dramatycznie. Dlatego problem ten nazywaliśmy „słodkim”, co nie znaczyło, że nam i Wam nie dokuczył. Wstrzymaliśmy już nawet inwestycje w rebranding opakowań i nie spełniający elementarnych norm Szampon pozostał jednym z ostatnich produktów bez nowego layoutu.

 

Doktor Słoń wymieniał pokornie każdą reklamację i tłumaczył mi ich przyczyny następująco:

 

„(…) trudno nie przyznać racji osobom reklamującym szampon, zwłaszcza konsystencję. Sam bym się mocno zdenerwował kupując ten sam produkt o trzech różnych konsystencjach. Trudno w to uwierzyć, ale receptura szamponu jest stała. Oczywiście ilość wody też jest zawsze ta sama. Powodem zmiennej konsystencji tego szamponu jest jeden z podstawowych surowców sulfobursztynian sodowy. Jest to produkt naturalny i jego różne postacie w ostatnich dostawach oraz nieprzewidywalne reakcje już po pewnym czasie powodowały zmiany konsystencji na znacznie bardziej płynną (…)”

 

„Jarku! Jak wiesz jestem ortodoksyjnym przeciwnikiem wszelkiej chemii nieorganicznej w kosmetykach i to się już nigdy nie zmieni, nie będzie w produktach ode mnie SLS-ów, silikonów, detergentów, ani nawet zagęstników czy surfaktantów co do których nie mam pewności, że proces ich wytwarzania spełnia moje wymogi w zakresie ekologii i bezpieczeństwa dla skóry i komórek włosowych (…) przyznaję, że w jednej partii eksperymentowałem z dodaniem aminokwasów oraz kwasu tłuszczowego do substancji myjącej, co wg wyników moich ostatnich eksperymentów jeszcze podniosłoby skuteczność naszego Szamponu (…) jak wiesz sam, jedyną substancją stricte konserwującą jest tam używany powszechnie w jedzeniu, a nie w kosmetykach benzoesan sodowy i to w symbolicznej ilości 0,06 grama na jedno opakowanie Szamponu COLWAY (…) jako substancja stabilizująca nie wystarczyła, a nie mogłem odejść od deklarowanego składu INCI, stąd procesy rozkładu i ten zapach (…) natychmiast przecież te stokilkadziesiąt opakowań odebraliśmy poza nielicznymi, które wymknęły się już u was do konsumentów.

 

Natomiast na rzadką konsystencję szamponu w dwóch dużych partiach nie miałem niestety, jak ci to wskazywałem na bieżąco bezpośredniego wpływu. Jednym z składników bazowych (…) jest sól disodowa sulfobursztynianu oksyetylenowanego alkoholu laurylowego. Nigdy nie chciałem stosować tanich wersji tego składnika Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, czy sulfobursztynianu L3/40, gdyż moim zdaniem najlepsza dla skory jest sól disodowa, którą używa się w żelach do mycia niemowląt, a nawet w lekach na styku z bardzo wrażliwą błoną śluzową np w bardzo dobrych czopkach Laxol (…) ale te stricte organiczne formuły sulfobursztynianów można kupić tylko w wyspecjalizowanych hurtowniach niemieckich (…) bo niestety tak już jest z niestandaryzowanymi na to składnikami naturalnymi, bezpośrednio po wyprodukowaniu konsystencja była normatywna, a potem w reakcji m.in. z diosminą masa się uwadniała w sposób niekontrolowany (…) Skladnik ten jest niezbędny, gdyż bez niego produkt miałby bardzo słabe właściwości myjące. Pamietaj,że nasz szampon nie ma praktycznie żadnego odpowiednika na świecie (…) i ponad pół roku zajęło mi znalezienie laboratorium we Francji, które jedyne było w stanie ustalić przyczynę i od razu remedium”.

 

 

Przedostatni e-mail od Krzysztofa Słonia był już jednak optymistyczny:

 

śr. 30.05.2018 14:50

od: Krzysztof Slon krzysztof.slon(małpa)gmail.com

do: jaroslaw.zych(małpa)colway.pl; nikita.zych(małpa)colway.pl; biuro(małpa)colway.pl

temat: Mam wreszcie wszystkie stabilne składniki

 

„(…) po badaniach francuskich i mogę stwierdzić, że mam już wszystkie składniki stabilne, co wykluczy całkowicie problem zmieniania się konsystencji szamponu, a dodatkowo poprawi inne jego parametry fizyczne (…)

 

A ostatni jego e-mail przyniósł wreszcie same dobre wiadomości:

 

śr. 18.07.2018 13:58

od: Krzysztof Slon krzysztof.slon(małpa)gmail.com

do: jaroslaw.zych(małpa)colway.pl; nikita.zych(małpa)colway.pl; biuro(małpa)colway.pl

temat: Badania szamponu

 

 

„(…) Załączam próbki i bardzo dobre wyniki badań, także bezpieczeństwa (…) badania aplikacyjne, które zapowiadają się najlepiej z dotychczasowych zdążę dosłać przed wprowadzeniem nowej partii. Skład INCI nie ulegnie zmianie poza dodaniem dwóch stabilizatorów organicznych (…) i które też zapobiegają tym reakcjom. Wierzę, że różnice w konsystencji definitywnie się już teraz skończą (…) mi też było przykro czytać maile, że rozcieńczam szampon wodą by zaoszczędzić chyba (…) W nowym składzie INCI zobaczysz też wyciąg z srebrzystej lipy i olej rokitnikowy – świetne dodatki , typowe dla dobrych organicznych szamponów, a zniknął Ku Shen, którego obecnie dostępna jakość mnie nie satysfakcjonuje oraz etoksydiglikol, rozpuszczalnik i nośnik diosminy, który moim zdaniem, choć całkowicie bezpieczny, to niebyt dobrze się nazywał (…).

 

Rozumiem w tej sytuacji waszą niechęć do eksperymentów z dodaniem aktywnych biologicznie aminokwasów i kwasów tłuszczowych, ale gdy szampon już odbuduje swoją opinie, to będę cię na nie gorąco namawiał bo wyniki są naprawdę dobre (…) i nie ma takiego produktu, który nie można zrobić jeszcze lepszym.”

 

 

Wyniki ostatnich badań poprawionego Szamponu dr Słonia rzeczywiście nas satysfakcjonują. Lepkość dynamiczna 1041 cP – w temperaturze 20 ⁰C , przy pH 4,5 oraz idealnej mikrobiologii, to są dobre parametry. W badaniach dermatologicznych – nie uczulający, nie podrażniający, o co dziś nie najłatwiej właśnie z kosmetykami organic, na bazie roślinnej. Bierzemy się więc za projekt wymiany opakowania. Szampon dr Słonia zostaje w naszej ofercie. W nowej szacie i nieznacznie poprawionej formule – jeszcze zapewne tego lata.

 

 

Ingredients / Składniki (INCI):

Aqua, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropylbetaine, Sodium Chloride, Malic Acid, Glycerin, Isostearamide MIPA, Sodium Benzoate/Potassium Sorbate, Glyceryl Laurate, Lactic Acid, Diosmine, Hesperidine, Polyquaternium-7, Polysorbate 20, Parfum, Tilia Tomentosa Bud Extract, Hippophae Rhamnoides Oil (Sea Buckthorn Oil), Limonene, Linalool, Citral.

 

 

Tu wgląd do ostatnich badań Szamponu Zagęszczającego Włosy:

 

LINK

 

LINK

 

LINK

 

 

A my możemy się brać za inne usterki jakościowo-produktowe. Ta nie była jedyna dlatego zabieramy się do pracy.

 •  
  2
  Udostępnienia
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Dodaj komentarz